Održan sastanak Erasmus+ koordinatora Sveučilišta u Splitu i SEA EU Info dan

15.12.2023.

Događanja, Naslovna

Dana 12.12.2023. Sveučilišni odjel za stručne studije bio je domaćin dva događaja s međunarodnim pedigreom.

Prvi događaj obuhvatio je široki spektar Erasmus+ programskih aktivnosti pod vodstvom Ane Ćosić, voditeljice Odjela za međunarodnu i međusveučilišnu suradnju.

Tematizirane aktivnosti bile su:

1. Sklapanje sporazuma u Erasmus Dashboardu
  2. Kratkoročne mobilnosti
  3. Preporuke kod odabira inozemne institucije za studente
  4. Važnost korištenja OLA
  5. Erasmus+ KA171 i International Opening
  6. Erasmus+ KA131 natječaji za osoblje
  7. Prijava KA171 2024
  8. Priručnik mobilnosti
  9. ESN

Događaju su nazočili Erasmus+ koordinatori sastavnica Sveučilišta u Splitu.

Drugi događaj pod vodstvom SEA EU ureda bio je orijentiran na projektne aktivnosti i mogućnosti koje pruža aliansa.

Prezentirane su između ostalog aktivnosti združenih studija, staff week-ova te široka paleta ostalih međuinstitucijskih aktivnosti alianse.

Sudionici događaja bili su SEA EU predstavnici sastavnica Sveučilišta u Splitu, zainteresirani djelatnici i studenti.

Događaj je otvorio prorektor za međunarodnu suradnju i suradnju s lokalnom zajednicom prof. dr. sc. Zoran Đogaš, a oba je skupa u svojstvu domaćina, pozdravio dr. sc. Goran Ćorluka, zamjenik pročelnika Odjela za nastavu i međunarodnu suradnju.

Više detalja nalaze se na poveznici: https://www.unist.hr/i-sea-eu-je-imao-svoj-info-dan/17939

Kvalitetno obrazovanje Partnerstvom do cilja