OBAVIJEST KANDIDATIMA O TESTIRANJU I RAZGOVORU (INTERVJUU)

28.09.2022.

Natječaji, Natječaji i oglasi

Povjerenstvo za provedbu javnog natječaja objavljenog na stranicama Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, u Narodnim novinama br. 112/2022, Universitasu te na web stranicama Sveučilišnog odjela za stručne studije za zasnivanje radnog odnosa na neodređeno vrijeme u punom radnom vremenu s poslodavcem SVEUČILIŠNI ODJEL ZA STRUČNE STUDIJE, objavljuje

OBAVIJEST KANDIDATIMA O TESTIRANJU I RAZGOVORU (INTERVJUU)

koji su podnijeli pravovremene i uredne prijave (ispunjavaju formalne uvjete i o tome su prethodno obaviješteni putem e-maila) iz javnog natječaja za zasnivanje radnog odnosa, radno mjesto III. vrste – namještenik (radnik na održavanju), na neodređeno vrijeme u punom radnom vremenu s poslodavcem SVEUČILIŠNI ODJEL ZA STRUČNE STUDIJE U SPLITU

DATUM I MJESTO ODRŽAVANJA TESTIRANJA I RAZGOVORA (INTERVJUA)

Testiranje i razgovor (intervju) održati će se 18. listopada 2022. godine, utorak, u 9,00 sati na adresi

SVEUČILIŠNI ODJEL ZA STRUČNE STUDIJE, Split, Kopilica 21, (vijećnica Odjela)

PRAVILA TESTIRANJA I RAZGOVORA (INTERVJUA)

U fazu testiranja pozvati će se svi kandidati/kinje koji su podnijeli pravovremene i uredne prijave te ispunjavaju formalne uvjete iz javnog natječaja i o tome su prethodno obaviješteni putem e-maila.

Testiranje se sastoji od pismene provjera znanja, sposobnosti i vještina bitnih za obavljanje poslova radnog mjesta u trajanju od 20 minuta.

Pravni izvori za pisanu provjeru znanja:

(1) Pravilnik o Sveučilišnom odjelu za stručne studije

(link: https://www.oss.unist.hr/Portals/0/adam/Contents/iMT-iII7rk-bl6KzP1s4hA/Text/Pravilnik%20o%20Sveu%C4%8Dili%C5%A1nom%20odjelu%20za%20stru%C4%8Dne%20studije.pdf)

(2) Pravilnik o zaštiti na radu

(link: https://www.oss.unist.hr/sites/default/files/dokumenti/o-odjelu/propisi-i-dokumenti/Pravilnik%20o%20za%C5%A1titi%20na%20radu.PDF)

Razgovor (intervju) će se održati odmah nakon što se utvrdi uspjeh kandidata na pisanom testu te će razgovoru pristupiti kandidati koji su imali uspješnost na testu od 50% i više po utvrđenoj rang listi.

Komisija u razgovoru s kandidatima utvrđuje motiviranost/entuzijazam, predznanje o poslu kandidata, komunikacijske vještine, relevantno radno iskustvo, za rad na Sveučilišnom odjelu za stručne studije. Rezultati razgovora (intervjua) vrednuju se bodovima od 0 do 20. Maksimalan broj bodova ostvarenih na intervjuu može biti 60 bodova.

PRAVILA TESTIRANJA I RAZGOVORA (INTERVJUA)

Po dolasku na testiranje, od kandidata će biti zatraženo predočavanje odgovarajuće identifikacijske isprave radi utvrđivanja identiteta. Kandidati koji ne mogu dokazati identitet, osobe za koje je utvrđeno da ne ispunjavaju formalne uvjete propisane javnim natječajem kao i osobe za koje se utvrdi da nisu podnijele prijavu na javni natječaj za radno mjesto za koje se obavlja testiranje, ne mogu pristupiti testiranju.

Po utvrđivanju identiteta, kandidati će biti upućeni u odgovarajuću dvoranu gdje će se održavati testiranje.

Za vrijeme testiranja nije dopušteno:

- koristiti se bilo kakvom literaturom odnosno bilješkama;

- koristiti mobitel ili druga komunikacijska sredstva;

- napuštati prostoriju u kojoj se provjera odvija bez odobrenja osobe koja provodi testiranje;

- razgovarati s ostalim kandidatima, niti na drugi način remetiti koncentraciju kandidata.

Kandidati koji prekrše ovo pravilo bit će udaljeni s testiranja, a njihov rezultat Komisija neće priznati niti ocijeniti.

Nakon provedenog testiranja i razgovora (intervjua), Komisija utvrđuje rang-listu kandidata, prema ukupnom broju ostvarenih bodova te sastavlja Izvješće o provedenom postupku, koje s rang-listom kandidata dostavlja pročelniku Sveučilišnog odjela za stručne studije.

Obavijest o odabiru kandidata, dostavlja se svim kandidatima objavom na web stranici Sveučilišnog odjela za stručne studije u  Splitu. Dostava obavijesti kandidatima smatra se obavljenom danom objavom na web-stranici Sveučilišnog odjela za stručne studije.

Povjerenstvo za provedbu javnog natječaja