Terenska nastava Zagreb 1. do 3. ožujka 2023. godine

10.03.2023.

Događanja, Naslovna

U sklopu projekta „Unaprjeđenje i provedba stručne prakse na Sveučilišnom odjelu za stručne studije“ organizirana je terenska nastava u Zagrebu za studente završnih godina studija Računovodstvo i financije u periodu od 1. do 3. ožujka 2023. godine. U sklopu terenske nastave studenti su posjetili:

• Zagrebačku burzu, gdje im je prezentirano funkcioniranje tržišta kapitala i to trgovanje dionicama, obveznicama i raznoraznim drugim financijskim instrumentima;
  • KPMG Croatia d.o.o., gdje su studentima prezentirani praktični primjeri primjene računovodstvenih standarda prilikom revizije financijskih izvještaja;
  • Hrvatsku narodnu banku gdje je prezentirana tema „Hrvatska u euro području“ u okviru koje je prezentiran proces uvođenja eura u Hrvatskoj, kao i sve prednosti koje će Hrvatska imati od ulaska u Europsku monetarnu uniju;
  • Rimac Technology d.o.o. gdje je studentima predstavljeno funkcioniranje autoindustrije i same tvrtke. Nakon toga je održano predavanje na temu „Organizacija i aktivnosti računovodstvenog odjela u Rimac Technology d.o.o“.

Zahvaljujemo svim poslovnim subjektima koji su sudjelovali u organizaciji terenske nastave kao i  njihovim predavačima na zanimljivim predavanjima.

Kvalitetno obrazovanje