Tajer 1 - roni u dubine

14.10.2016.

Istaknuto

Početkom prošle godine započet je studentski projekt ROV – ronilica (eng. Remotely Operated Vehicle) . Ovaj projekt nastao je kao plod suradnje tvrtke Plovput na čijem čelu je direktor Darko Meštrović, dipl.ing., i Sveučilišnog odjela za stručne studije na čelu s pročelnikom dr.sc. Adom Matokovićem prof. v.š. U utorak, 11.10.2016. studentski projekt je i službeno završen činom predaje ronilice njezinom naručitelju tvrtci "Plovput". Idejni začetnik Ante Čorić, uz druge uzvanike, održao je govor u kojem je naveo kako je utrošeno preko 1500 radni sati tijekom 20 mjeseci rada. Proces razvoja, planiranja, projektiranja i izrade trajao je više od godine dana. Uz pomoć i savjete profesora i mentora, studenti Strojarstva, Elektrotehnike i Informacijske tehnologije primjenili su znanja i vještine stečena na Odjelu, te novim spoznajama izradili i uspješno testirali ronilicu. Izrada ronilice je krenula od nule, a sve su komponente pažljivo odabrane kako bi podmornica mogla bez problema obavljati svoje zadaće. Trenutno podmornica može zaroniti 50 metara, no uz male preinake može ići i do 150 metara dubine.

Čestitke studentima Anti Čoriću, idejnom začetniku, Ivanu Maduniću, Anti Kraljeviću, Dariju Topiću, Ivanu Puljizu i Slavenu Josipoviću, ali naravno i njihovim mentorima dr.sc. Marku Vukšiću, dr.sc. Tonku Kovačeviću i Slavenu Šitiću.

Prijašnji tekst o ronilici