Sveučilišni odjel za stručne studije u velikom projektu EBRD i HUP-a

27.10.2016.

Službeno

Europska banka za obnovu i razvoj (EBRD) i Hrvatska udruga poslodavaca (HUP) pokreću inicijativu privatnog sektora za mlade s ciljem stvaranja većih mogućnosti za uključivanje mladih ljudi na tržište rada.

HUP i EBRD će surađivati s privatnim tvrtkama, udrugama poslovnih žena i obrazovnim institucijama. U prvoj fazi pokretanja projekta podršku će pružiti i konzultantska tvrtka People 1st iz Velike Britanije. Ovim projektom se višegodišnja uspješna suradnja Odjela s Hrvatskom udrugom poslodavaca kroz Ured za poslovnu suradnju s vanjskim subjektima diže na višu razinu i otvaraju se mogućnosti organiziranja kvalitetnih stručnih praksi za studente u skladu s priznatim međunarodnim standardima.  Cilj inicijative je poboljšati usklađenost vještina s potrebama tržišta rada i otvoriti prilike za stjecanje prvih poslovnih iskustava i usvajanje praktičnih znanja čime se povećavaju izgledi za zapošljavanje mladih. Namjera inicijative je osigurati prijenos vještina i praktičnih znanja s poslodavaca na studente tijekom obavljanja prakse. Izravnim angažmanom u obrazovanje studenata tvrtke na ovaj način mogu aktivno pridonijeti približavanju obrazovnih programa i potrebnih radnih vještina.