Studijsko putovanje

20.06.2018.

Službeno

Studenti studijskog programa Trgovinsko poslovanje, modula Vanjska trgovina i međunarodna putovanja, putovali su u Njemačku, Bavarsku u sklopu studijskog putovanja. U organizaciji dr. sc. Gorana Ćorluke, na petodnevnom putovanju, 18 studenata iskusili su stručne aspekte nastavne tematike ali i kulturološke razlike studiranja i studentskog života.

Svrha  studijskog putovanja je bila provođenje istraživačkog postupka za potrebe studentskog projekta „Zabavni parkovi u funkciji razvoja turizma Splitsko-dalmatinske županije“ te zajedničke nastavne aktivnosti na parterskoj instituciji University of Applied Science Kempten, Germany. Osim stručnih razloga studijskog putovanja, ideja programa je bila poticanje intenzivne, svestrane i složene razmjene na razini studenata.

Nastavne aktivnosti - zajedničke nastavne aktivnosti domaćih i gostujućih studenata na University of Applied Science Kempten na predavanjima Prof. dr. sc. Julia Peters Phisical evidence - marketing mix component,dr. sc. Gorana Ćorluke Tourism seasonality, implications and strategieste Prof. dr. sc. Guido Sommer International marketing case study – Shangri-La Hotels and resort.

Aktivnosti s ciljem poticanja međunarodne suradnje - prezentacija ureda za Erasmus Incoming students – Information for prospective exchanging students te sastanak dr. sc. Gorana Ćorluke s voditeljem ureda za međunarodnu suradnju.

Stručne istraživačke aktivnosti – posjet destinacijskoj menadžment kompaniji Günzburg – prezentacija zamjenice ureda na teme Utjecaj Legolanda a razvoj destinacije te Strateške aktivnosti produljenja turističke sezone, posjet zabavnom parku Legoland s anketiranjem potražnje, prezentacija Christopha Mutha „Center Parcs Park Allgäu – Chances and  Perspective, direktora nove investicije u zabavne parkove vrijednosti 350 mil EUR te intervju s  Christophom Muthom, dirketorm Center Parcs Park Allgäu.

Društvene aktivnosti – vođena tura kampusom u organizaciji domaćih studenata, zajednički ručak u menzi kampusa, turnir odbojke na pijesku, planinarenje, testiranje studentske aplikacije City Rally, zajedničke stručne aktivnosti te turistički izlet u München.