Studentska inicijativa 300je300 poziva na podršku

11.05.2021.

Službeno, Naslovna
Studentska inicijativa 300je300 poziva na podršku

Studentska inicijativa 300je300 spontano se okupila nakon donošenja odluke Ustavnog suda o ukidanju dijela Zakona o HKO sa željom da spriječi nastavak diskriminacije nad više od 100 000 sadašnjih i bivših studenata stručnih studija. Iako je Inicijativa potekla sa Sveučilišnog odjela za stručne studije vremenom raste na nacionalnoj razini te postaje jedan od ključnih faktora u razvoju ove problematike te otvara mnoga druga pitanja koja se tiču studenata i studentskih standarda.

Prvi od rezultata djelovanja Inicijative je donošenje Zakona o HKO-u u razumnom roku, čime je položaj studenata stručnih studija ponovno izjednačen s kolegama studentima sveučilišnih studija, a dalje predstoji Zakon o akademskih nazivima i još mnogo toga, čime će se nastojati poboljšati položaj studenata stručnih studija i imidž njihovih studijskih programa u Republici Hrvatskoj.

Jedan od ključnih faktora popularizacije problematike jest i relevantnost Inicijative kao sugovornika u promjenama koje predstoje, a koja se, između ostalog, očituje i u brojnosti zainteresirane javnosti.

Stoga studentska Inicijativa poziva kolege studente i zaposlenike Sveučilišnog odjela za stručne studije da rad inicijative podrže učlanjenjem u Facebook grupu „STOP DISKRIMINACIJI STRUČNIH STUDIJA“, dostupno na linku: https://www.facebook.com/groups/2563671640561376.

O Inicijativi se dodatno možete informirati na mrežnim stranicama Inicijative: www.300je300.eu, a za sva pitanja Inicijativa je dostupna na e-mail adresi: info@300je200.eu.

Inicijativa 300je300