STEM stipendije - provjera podataka - dopuna

03.11.2017.

Službeno

MZO od akademske godine 2017./2018. dodjeljuje državne stipendije u STEM područjima znanosti. Mole se redoviti studenti tehničkih studija da redovito provjeravaju pristigle e-mail poruke na poslužitelju Odjela kako bi na vrijeme mogli pročitati upućene e-mailove i provjeriti ispravnost svojih podataka o broju osvojenih ECTS bodova i prosjeku ocjena, odnosno rezultatu državne mature.

Provjera se obavlja putem aplikacije dostupne na sljedećoj poveznici, a za prijavu se koriste podaci elektroničkog identiteta u sustavu AAI@EduHR.

Ukoliko student primijeti da njegovi podaci o broju ECTS bodova i prosjek ocjena nisu ispravni, treba se obratiti Studentskoj službi Odjela.

Podatake je moguće ispraviti zaključno do 10. studenog 2017. do 12:00h. Za sve ostale informacije moguće je obratiti se na stem-stipendije@mzo.hr

Dodjela stipendija se provodi temeljem Pravilnika o uvjetima i načinu ostvarivanja prava na državnu stipendiju (NN 61/17 i NN 95/17), odnosno temeljem podataka koje su MZO-u dostavila visoka učilišta koja izvode studijske programe u STEM područjima znanosti, i Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja.

Dopuna:

Obavještavaju se redoviti studenti tehničkih studija da ukoliko i nisu primili e-mail s uputama za provjeru podataka o položenom broju ECTS bodova i prosjeku ocjena, odnosno rezultatu državne mature, navedeno trebaju i mogu provjeriti na gore navedenoj poveznici.

Ukoliko podaci o rezultima državne mature nisu ispravni, student se treba obratiti na stem-stipendija@mzo.hr s podatkom o OIB-u kako bi Ministarstvo provjerilo podatke s Nacionalnim centrom za vanjsko vrednovanje obrazovanja.
Napominjemo kako su za studente prve godine vidljivi samo podaci o državnoj maturi iz matematike (te fizike, kemije i biologije ukoliko ih je student polagao), a za studente druge i treće godine vidljivi su prosjek ocjena i broj stečenih ECTS bodova u tijeku dosadašnjeg studija. Podaci o godini završetka srednjoškolskog obrazovanja u postupku su preuzimanja iz e-Matice, te bi uskoro unutar aplikacije trebali biti vidljivi svim studentima. Identifikacijske oznake u postupku su generiranja i bit će  vidljive unutar aplikacije.