Radionica Svjetlovodni sustavi: spajanje optičkih niti, mjerenje parametara i testiranje

09.03.2023.

Događanja, Naslovna

Ovu srijedu (08.03.2023) i četvrtak (09.03.2023), s početkom u 09:00, Sveučilišni odjel za stručne studije će organizirati radionicu u sklopu projekta "Unaprjeđenje i provedba stručne prakse na Sveučilišnom odjelu za stručne studije", UP.03.1.1.04.0052. U nastavku možete pronaći informacije o nadolazećoj radionici.

Tema radionice je Svjetlovodni sustavi: spajanje optičkih niti, mjerenje parametara i testiranje

Radionica je namijenjena za studente na Odsjeku za elektrotehniku koji imaju upisane predmete Stručna ili Specijalistička praksa.

Cilj radionice je upoznati studente sa svjetlovodnim sustavima te da steknu odgovarajuća praktična znanja koja se odnose na:

1.       Spajanje optičkih niti svjetlovodnog kabela TBS 224BKLSZHEF FIBER (100m) i odgovarajućih konektora (FC, LC i SC) primjenom alata FITEL S326 i uređaja za spajanje FITEL S179.

2.       Mjerenja parametara kabela (gušenja na spojevima, na ukupnoj dionici i dužine kabela) primjenom uređaja YOKOGAWA AQ7280 i AQ1000.

3.       Testiranje sustava spajanjem odgovarajuće mrežne opreme.

Kvalitetno obrazovanje