Prijave za sudjelovanje na Festivalu znanosti 2023.

24.02.2023.

Događanja, Naslovna
Prijave za sudjelovanje na Festivalu znanosti 2023.

Sveučilište u Splitu poziva sve zainteresirane sudionike da se prijave za sudjelovanje na ovogodišnjem Festivalu znanosti. Festival će se održati od 24. do 29. travnja, a glavna tema je PRIRODA I DRUŠTVO.

Svi zainteresirani sudionici svoje aktivnosti mogu prijaviti putem prijavnog obrasca dostupnog na poveznici https://bit.ly/3x02CEb, najkasnije do srijede, 01. ožujka 2023. godine. Eventualni upiti za dodatnim informacijama mogu se uputiti na adresu elektroničke pošte: festival.znanosti@unist.hr.

Glavna tema se može interpretirati na različite načine te se nadamo da je dovoljno široka kako bi vam, kao i uvijek, omogućila kreiranje raznolikih, zanimljivih i zabavnih sadržaja.

Ciljevi i publika Festivala znanosti su uvijek isti:

• djeca i učenici s ciljem da ih približimo znanosti, da im pomognemo shvatiti koliko je znanost važna i sveprisutna; da ih potaknemo da postanu budući znanstvenici, nastavnici s ciljem da ih inspiriramo na što kreativniji rad,
  • studenti – da vide koliko je važno govoriti o znanosti na jasan i razumljiv način,
  • opća populacija – da budu što obrazovaniji građani, s ciljem podizanja svijesti o znanosti i znanstvenim dostignućima u javnosti te važnosti ulaganja u znanost,
  • znanstvenici s ciljem da potaknemo dijalog između znanstvenika i javnosti radi boljeg međusobnog razumijevanja i povjerenja, te poticanje znanstvenika da govore o svom radu,
  • mediji – da potaknemo veću zastupljenost znanstvenih sadržaja u medijima.

Način prezentacija mora biti zanimljiv, prilagođen publici i što interaktivniji.

Po isteku roka za zaprimanje iskaza interesa, a najkasnije do 10. ožujka ćemo vas informirati o prihvaćenim aktivnostima za ovogodišnji Festival znanosti.

Kvalitetno obrazovanje Industrija, inovacije i infrastruktura Smanjenje nejednakosti