Poziv za prijavu: Besplatno sudjelovanje na 6.Međunarodnom kongresu povijesnih gradova Solin 2020

18.11.2020.

Službeno

Poštovani,

Veliko nam je zadovoljstvo pozvati Vas na “6. Međunarodni kongres povijesnih gradova“ , u organizaciji Turističke zajednice grada Solina, Hotela President Solin i grada Solina koji će se zbog okolnosti pandemije COVID-19  u virtualnom (online) obliku održati od 25.-26. studenog 2020.godine.

Riječ je o prvom takvom projektu u Hrvatskoj, pod geslom „Meet, share & build“ koji za  cilj ima potaknuti susrete („Meet“ koncept) čelnih ljudi u turizmu i arheologiji povijesnih gradova, razmjenu  iskustava u pogledu promocije istih na domaćem i međunarodnom turističkom tržištu („Share“ koncept) kao i razvoj novih turističkih proizvoda i aranžmana zajedničkim angažmanom čelnih ljudi u turizmu destinacije („Build“ koncept). S obzirom na arheološki lokalitet Salone i naš značaj u antičkoj povijesti, smatramo kako predstavljamo savršen izbor za domaćina ovakve manifestacije te vjerujemo kako ćete uživati u programu koji smo za Vas priredili.

Naši pokrovitelji i sponzori u projektu su: Ministarstvo kulture, Ministarstvo turizma, Turistička zajednica Splitsko dalmatinske županije,  Županija Splitsko dalmatinska, Cemex d.d., INA d.d., Wüstenrot stambena štedionica,  Hrvatska  udruga  povijesnih  gradova, Perfecta Travel, Lavanda turist grupa, Javna ustanova u kulturi Zvonimir, Turistička zajednica grada Splita,  Muzej grada Splita, Arheološki muzej u Splitu te Općina Klis.

Kongres okuplja predavače iz turističke i arheološke struke iz Gradskog instituta za očuvanje spomenika Bratislave (Slovačka),  Komiteta za turizam Sankt Petersburg (Rusija), Centra za odgovorni turizam Karlovac, Arheološkog muzeja te Filozofskog fakulteta u Splitu,  Arheološke zbirke Burnum (Nacionalni park Krka), Općine Ston, Muzeja grada Iloka, Istarske razvojne agencije te Županije Splitsko dalmatinske. Osim predavanja, program uključuje i panel diskusiju na temu Storytelling u funkciji interpretacije kulturne baštine na kojoj će sudjelovati uvaženi panelisti iz javnog i privatnog sektora.

Sudjelovanje na kongresu je besplatno te prijavu možete izvršiti do 23.studenog 2020.godine putem web stranice kongresa i linka: https://ihc-congress.com/application/  nakon čega ćete na vrijeme prije početka kongresa putem maila zaprimiti link za prijavu putem kojeg možete pratiti predavanja i panel diskusiju.  Prijavu također možete izvršiti slanjem podataka na naš email: tz@solin-info.com s Vašim podacima (ime, prezime, naziv tvrtke, kontakt telefon, email).

Program kongresa šaljemo u privitku.

Vjerujemo kako će Vaše sudjelovanje na kongresu biti ispunjeno novim spoznajama u kontekstu zaštite i interpretacije naših povijesnih gradova.