Poziv studentima za sudjelovanje u najvećem istraživanju o kvaliteti studentskog života u Europi

06.05.2016.

Ostalo

U Hrvatskoj je započela provedba istraživanja EUROSTUDENT VI o kvaliteti studentskog života i ekonomskim uvjetima studiranja produžena do 30. svibnja 2016. te do tog roka možete pristupiti web upitniku i sudjelovati u istraživanju. EUROSTUDENT je međunarodni projekt koji se provodi u 37 europskih zemalja i pruža empirijske podatke o kvaliteti studentskog života na nacionalnoj i europskoj razini. EUROSTUDENT VI je treće istraživanje u nizu koje se provodi u Hrvatskoj putem web ankete na reprezentativnom uzorku od 36.000 studenata koji trenutačno studiraju na nekom od visokih učilišta u RH.

Vaše sudjelovanje je u potpunosti dobrovoljno i povjerljivo i web anketi možete pristupiti:

1. putem poveznice koji ćete dobiti na adresu elektronske pošte ili
  2. putem autorizacije AAI@EduHr identitetom na mrežnoj stranici istraživanja.

Sve informacije o istraživanju moći ćete pratiti i na Facebook stranici istraživanja.

Rezultati prethodnih EUROSTUDENT istraživanja su poslužili kao poticaj za razvoj i unapređenje javnih politika u sustavu visokog obrazovanja, kao i za izradu Strategije obrazovanja, znanosti i tehnologije Republike Hrvatske te osnivanje Nacionalne skupine za unapređenje socijalne dimenzije visokog obrazovanjapri Ministarstvu znanosti, obrazovanja i sporta.

Pozivamo Vas da kroz sudjelovanje u istraživanju doprinesete daljnjem razvoju mjera javne politike koje će osigurati veću dostupnost visokog obrazovanja i unaprijediti kvalitetu studentskog života u skladu s potrebama studentske populacije.
Istraživanje EUROSTUDENT VI u Hrvatskoj provodi Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta u partnerstvu sa Sveučilišnim računskim centrom Sveučilišta u Zagrebu (SRCE) i Pravnim fakultetom Sveučilišta u Zagrebu.