Potpisivanje Partnerskog sporazuma

28.06.2021.

Službeno, Događanja
Potpisivanje Partnerskog sporazuma

Potpisivanje Partnerskog sporazuma u okviru projekta "Unaprjeđenje i provedba stručne prakse na Sveučilišnom odjelu za stručne studije" održat će se 30.06.2021 (srijeda) u 10.00 sati u zgradi Odjela stručnih studija na adresi Kopilica 5, Split.

Detaljinije informacije o projektu mogu se pronaći na: https://strucnapraksa.oss.unist.hr/

Projekt daje snažan naglasak na suradnju sveučilišta i privrede te je predviđeno učešće privrednih subjekata u projektu prvenstveno kroz organiziranje stručne i specijalističke prakse te edukaciju studenata u realnim privrednim okruženju. Kroz projekt je predviđeno financiranje tvrtki učesnika na projektu.

U sadašnjoj fazi realizacije projekta uvode se privredni subjekti kao partneri na projektu i to:

• Akuo Energy Med d.o.o.
  • ERICSSON NIKOLA TESLA d.d.
  • CEMEX Hrvatska d.d.
  • LAMA d.o.o.
  • Delić Dielektrik d.o.o.
  • DELTRON d.o.o.

S navedenim partnerima Sveučilište u Splitu potpisuje partnerski sporazum. Svečanom potpisivanju partnerskog sporazuma pristupit će rektor Sveučilišta u Splitu prof.dr.sc. Dragan Ljutić i članovi uprave navedenih tvrtki.

U okviru sastanka održat će se prezentacija novo opremljenih laboratorija na odjelu i nabavljene opreme (VR lab-virtual reality lab - laboratorij virtualne stvarnosti,  lab telekomunikacija) te postojećih lab-ova u kojima se provodi edukacija.

Poseban naglasak će biti na predstavljanju studentskih projekata koji se trenutno izvode na odjelu, primjerice e-buggy projekt, Visible Light Communication, industrijski robot, virtualna stvarnost, sustavi za 3D modeliranje, haptička oprema, IPTV, SCADA sustavi itd.