Panel rasprava na temu "Poduzetništvo u javnom sektoru"

17.11.2021.

Događanja, Naslovna
Panel rasprava na temu "Poduzetništvo u javnom sektoru"

Naša kolegica doc.dr.sc. Senka Borovac Zekan, v. pred., članica Međunarodne udruge poslovnih žena uspješno je organizirala online panel raspravu na temu "Poduzetništvo u javnom sektoru" održanu 16. studenog 2021. godine.

Skup je prvenstveno bio namijenjen ženama poduzetnicama, ženama na vodećim pozicijama u javnom sektoru te učenicima srednje Ekonomske škole i Gimnazije u Velikoj Gorici.

Začetna ideja organizacije jednog ovakvog skupa bila je potvrđivanja i/ili opovrgavanja učeničkih pretpostavki o ženama u poduzetništvu u odnosu na realno stanje.

Posebno se stavio naglasak na oblike i stvarne primjere poduzetništva u javnom sektoru u svrhu poticanja razvoja poduzetničkog pristupa poslovanju nevezano za pravni oblik poslodavca.

Skup je organiziran uoči Svjetskog dana poduzetnica koji se obilježava 19. studenog.

Sudionice skupa bile su:

1. Senka Borovac Zekan, viši predavač na Sveučilištu u Splitu, Odjel za stručne studije
  2. Ljubica Jurić,  vlasnica i urednica portala She.hr i Profitiraj. hr.
  3. Suzana Krstić, vlasnica obrta  THREE DEVI, OBRT ZA SAVJETOVANJE U POSLOVANJU I UPRAVLJANJU
  4. Milada Mesarić, direktorica Turističke zajednice Grada Velike Gorice
  5. Brankica Žugaj, ravnateljica Gimnazije Velika Gorica
  6. Mateja Kalisar, ravnateljica Razvojne agencije Grada Velike Gorice –VE-GO-RA

S obzirom kako je internet poduzetništvo otvorilo brojne mogućnosti za poduzetnike mlađe od 30 godina, danas je puno lakše započeti svoj vlastiti posao a priroda mnogih poduzeća promijenila se u smislu davanja prednosti mladim poduzetnicima u brojnim industrijama.

Stoga je od iznimne važnosti organizirati ovakve i slične skupove u kojima bi mladi iz prve ruke saznali i naučili o svemu onome što ih čeka jednom kada pokrenu svoj vlastiti posao.

Zahvaljujemo panelisticama na sudjelovanju i radujemo se budućoj suradnji!

Više informacija na linku: https://vegora.hr/odrzan-skup-poduzetnistvo-u-javnom-sektoru/