Okrugli stol na temu Osobe s invaliditetom u visokoškolskom obrazovanju

06.12.2021.

Događanja, Naslovna
Okrugli stol na temu Osobe s invaliditetom u visokoškolskom obrazovanju

Na Svjetski dan osoba s invaliditetom, 3. prosinca, održan je okrugli stol na temu Osobe s invaliditetom u visokoškolskom obrazovanju. Okrugli stol organiziran  je u suradnji udruge Liberato i Sveučilišta u Splitu.

Članovi udruge Liberato, ujedno i naši studenti Stipo Margić i Mijo Matijević su kao aktivni govornici ukazali na problematiku osoba s invaliditetom u visokoškolskom obrazovanju. Također naše studentice Ivana Buljan i Ivana Brko su značajno doprinjele organizaciji i uspješnoj provedbi okruglog stola.

Okrugli stol je iznjedrio dinamičnu raspravu kojom je ukazano na značajan broj aktivnosti koje svi skupa moramo poduzeti s ciljem osiguranja ravnopravnih uvjeta studiranja svih studenata. Okrugli stol je zaključen prijedlogom pročelnika Odjela dr.sc. Petra Pepura da Odjel bude domaćin sljedećem okruglom stolu  i pozivom  našem studentu Stipi Margiću da u skoro vrijeme organizira isti.