Okrugli stol na temu Osobe s invaliditetom u visokoškolskom obrazovanju

23.11.2021.

Događanja, Naslovna
Okrugli stol na temu Osobe s invaliditetom u visokoškolskom obrazovanju

Na Svjetski dan osoba s invaliditetom, 3. prosinca, udruga Liberato i Sveučiliše u Splitu organiziraju okrugli stol na temu Osobe s invaliditetom u visokoškolskom obrazovanju u Sveučilišnoj knjižnici u Splitu. Prvi dio koji se odnosi na iskustva osoba s invaliditetom čine panelisti Stipo Margić - predsjednik Udruga Liberato, student na Sveučilište u Splitu Sveučilišni odjel za stručne studije; Ivan Bogdanović - voditelj ureda za studente s invaliditetom Sveučilište u Splitu, Sven Maretić - predsjednik TKOI Split 2020, aktivist za prava OSI i Denis Marijon - predsjednik Saveza SUMSI. Nakon prezentacije rezultata istraživanja na temu Kvaliteta života obitelji s djecom s poteškoćama u razvoju studenata sociologije Sveučilišta u Splitu, slijedi drugi panel s osobama kojima je zajedničko suradnja i djelovanje po pitanju tema o osobama s invaliditetom: Maja Karaman Grbavac – savjetnica pravobraniteljice za osobe s invaliditetom; Doris Žuro, sociologinja s iskustvom na projektima ove problematike; dr.sc. Toni Maglica, socijalni pedagog te Tomislav Milošević predsjednik Studentskog zbora Sveučilišta u Splitu.

Nažalost, epidemiološke mjere nam diktiraju ograničen broj sudionika. Sukladno tome, ukoliko imate pitanja za neke od panelista, pošaljite na mail talk@udruga-liberato.hr te će s radošću ista biti podijeljena s vama. Po završetku okruglog stola, na raspolaganju će biti i izvještaj s istoga, a pitanja i odgovori će kasnije, anonimno, biti podijeliti na društvenim mrežama Udruge Liberato.