Natječaj za stipendije japanske vlade

12.05.2023.

Stipendije za diplomske istraživačke studije

Za: studente bilo kojeg usmjerenja koji su zainteresirani za znanstveno istraživanje na japanskim sveučilištima, s ciljem završetka magisterija i/ili doktorata (MA & PhD)

Uvjet: kandidati rođeni na ili poslije 2. travnja 1989. godine, za detalje molimo provjeriti poveznicu u nastavku.

Trajanje stipendije: 1.5 ili 2 godine (uključujući 6 mjeseci učenja japanskog jezika za osobe bez predznanja jezika, ili čije znanje jezika nije dostatno za studij). Trajanje stipendije/studija ovisi o biranom smjeru.
Rok za prijave: 17. lipnja 2023., prijave se dostavljaju Veleposlanstvu Japana

Pismeno testiranje kandidata i intervjui: 29. i 30. lipnja 2023. (u prostorima veleposlanstva)

Smjernice (Guidelines) i prijavnu dokumentaciju pronađite ovdje.
Veleposlanstvo Japana održat će online informativno predavanje o stipendijama i studiju u Japanu u srijedu 17. svibnja s početkom u 14:00 sati. Log-in podaci biti će objavljeni na službenim i FB stranicama veleposlanstva.

Sva dodatna pitanja ljubazno molim uputiti na information-culture@zr.mofa.go.jp ili putem telefona (01 4870 650).

Preuzmi dokumente: