Izvješće o stručnom posjetu

20.12.2019.

Događanja

Studenti stručnog studija Konstrukcijsko strojarstvo i specijalističkog stručnog studija Strojarstvo Sveučilišnog odjela za stručne studije iz Splita i nastavnici Ado Matoković, Slaven Šitić, Danijela Pezer i Vladimir Vetma sudjelovali su 18. i 19. prosinca 2019 godine stručnim posjetama tvrtkama Rimac automobili d.o.o. u Sv. Nedelji i AD Plastik d.d. u Zagrebu.
Stručni posjet tvrtki Rimac automobili d.o.o. je obuhvatio:
• upoznavanje s tvrtkom i njenom pozicijom na tržištu,
• upoznavanje s razvojem i proizvodnjom vlastitih električnih vozila, te baterija za ostale autoindustrije,
• upoznavanje s razvojem novog modela automobila tipa Concept_Two,
• upoznavanje s razvojem novog modela bicikla tipa Greyp G12,
• obilazak proizvodnog pogona, posebno pogona za izradu konstrukcijskih elemenata i sklopova iz kompozitnih materijala,
• upoznavanje s postupcima kontrole kvalitete dobivenih proizvoda i
• obilazak projektnog odjela tvrtke.

Stručni posjet tvrtki AD Plastik d.d. je obuhvatio:
• upoznavanje s tvrtkom i njenom pozicijom na tržištu,
• predavanje na temu polimernih proizvoda i njihove primjene u autoindustriji,
• upoznavanje s razvojem i proizvodnjom polimernih proizvoda za svjetske autoindustrije,
• prezentacija raznovrsne palete proizvoda za autoindustriju,
• obilazak proizvodnih pogona injekcijskog prešanja, zatim termooblikovanja, a posebno poluautomatizirane i automatizirane linije za bojanje polimernih proizvoda (automatsku proizvodnju osigurava 12-est robotskih jedinica),
• upoznavanje s postupcima kontrole kvalitete dobivenih proizvoda i
• upoznavanje s projektnim mogućnostima tvrtke.

Stručni dio programa bio je dodatno obogaćen mnogobrojnim tehničkim detaljima i demonstracijom raznih proizvodnih procesa, koje su djelatnici obiju tvrtki prenijeli studentima.
U ime nastavnika i studenata, Sveučilišni odjel za stručne studije iz Splita zahvaljuje se djelatnicima tvrtki Rimac automobili d.o.o. i AD Plastik d.d. na izvrsnoj organizaciji stručnih posjeta. Radujemo se budućoj suradnji...