Ivan Kraljević (Primijenjeno računarstvo)

19.07.2023.

Erasmus iskustva
Ivan Kraljević (Primijenjeno računarstvo)

Četveromjesečna razmjena studenata Erasmus+ u Portu bila je izuzetno obogaćujuće iskustvo. Porto je očaravajući grad s bogatom kulturnom baštinom, prekrasnom arhitekturom i živopisnim ulicama. Tijekom svog boravka imao sam priliku upoznati studente iz različitih zemalja diljem Europe i stvoriti dugotrajna prijateljstva.

Na akademskom planu, sudjelovanje na različitim kolegijima pružilo mi je mogućnost istraživanja novih područja i pridobivanja novih znanja. Profesori su bili izuzetno stručni i pristupačni, te su mi pružili
podršku i mentorstvo tijekom cijelog semestra.

Osim toga, Erasmus+ program organizirao je brojne društvene i kulturne aktivnosti koje su nam omogućile da bolje upoznamo portugalsku kulturu i običaje. Susretanje s različitim kulturama, jezicima i načinima
razmišljanja otvorilo mi je um i proširilo moju perspektivu. Sada sam mnogo otvoreniji za razumijevanje i prihvaćanje drugih, te sam stekao vještine koje će mi biti korisne u budućnosti, kako u osobnom životu,
tako i u karijeri.

Sve u svemu, Erasmus+ razmjena u Portu bila je jedno izvanredno iskustvo, ako ne i najbolje u dosadašnjem životu, koje ću zauvijek pamtiti. Osnažila me, pružila mi nova znanja i iskustva, te mi omogućila da se razvijem kao osoba. Preporučio bih svakom studentu da iskoristi priliku za sudjelovanje u ovom programu i istraživanje drugih kultura jer će to definitivno ostaviti trag u njihovim životima.