Gostujuće predavanje Tonija Jankovića

17.01.2022.

Gostujuće predavanje Tonija Jankovića

Pozivamo Vas da 18.01.2022 (Utorak) sudjelujete na gostujućem predavanju Tonija Jankovića, univ. spec. iur., na temu "Primjena presuda Suda EU na području PDV-a – Primjer slučaj Kittel.“

Prezentacija i predavanje odvit će se u dva dijela. U prvom dijelu naglasak bi bio upoznati studente s postojanjem i bazičnim modalitetima primjene europskog zakonodavstva u različitim nacionalnim postupanjima. Drugi dio je primjena tzv „Kittel principle“ u nacionalnim zakonodavstvima. Osim što je sam po sebi interesantan za područje primjene PDV-a, Kittel je značajan jer ni ne mora biti posebno reguliran u nacionalnim zakonodavstvima kako bi se primjenjivao u postupanju upravnih tijela i sudova pojedine države članice.

Predavanje će se održati u učionici KOP_II_113 s početkom u 16:00 sati.

Događaj je organiziran u sklopu projekta "Unaprjeđenje i provedba stručne prakse na Sveučilišnom odjelu za stručne studije", UP.03.1.1.04.0052, te će biti održan uz poštivanje aktualnih epidemioloških mjera.