Gostujuća predavanja profesora Franka Singhoffa i Laurenta Lemarchanda

28.09.2022.

Gostujuća predavanja profesora Franka Singhoffa i Laurenta Lemarchanda

Pozivamo Vas da 03.10 (Ponedjeljak) i 04.10 (Utorak) sudjelujete na gostujućim predavanjima profesora Franka Singhoffa i Laurenta Lemarchanda s prestižnog Université de Bretagne Occidentale/UBO (Sveučilište u Brestu) koji će održati predavanja na teme "Real-time embedded software design, verification and programming" i "Optimization techniques".

1. Frank Singhoff (03.10.2022) - Ponedjeljak

Real-time embedded software design, verification and programming

Za studente preddiplomskih stručnih studija i specijalističkih diplomskih stručnih studija s iskustvom rada s operativnim sustavom (e.g. Linux, C programming and networks)  - 2 sata predavanja, 4 sata praktične vježbe. Početak predavanja je zakazan za 09:00 sati u učionici KOP_II_113, dok će se praktični dio održati u učionici KOP_II_P13 s početkom u 11:00 sati za prvu grupu, i 14:00 za drugu grupu. (2 sata praktičnog dijela za svaku grupu).

• Real-time operation system programming (with C or Ada); Example: RTEMS or any POSIX RTOS with pthread
  • system programming in C, For example, how to create unix processes with fork

1. Laurent Lemarchand (04.10.2022) - Utorak

Optimization techniques

Za studente specijalističkih diplomskih stručnih studija, 2 sata predavanja, 4 sata praktične vježbe. Početak predavanja je zakazan za 09:00 sati u učionici KOP_II_113, dok će se praktični dio održati u učionici KOP_II_P13 s početkom u 11:00 sati za prvu grupu, i 14:00 za drugu grupu. (2 sata praktičnog dijela za svaku grupu).

• Introduction to the domain of combinatorial optimization with various techniques and examples that are application oriented
  • Evolutionary algorithms

Predavanja su namijenjena svim studentima Sveučilišnog odjela za stručne studije, a prvenstveno studentima preddiplomskog stručnog studija Računarstva i specijalističkog diplomskog stručnog studija Primijenjenog Računarstva te studentima preddiplomskog stručnog studija Elektronike i specijalističkog diplomskog stručnog studija Elektrotehnike. Također pozivamo i nastavno osoblje da sudjeluje na predavanjima kako bi se upoznali s metodologijom i načinom izvođenja nastave na UBO Brest.

Događaj je organiziran u sklopu projekta "Unaprjeđenje i provedba stručne prakse na Sveučilišnom odjelu za stručne studije", UP.03.1.1.04.0052.

Projekt je financirala Europska unija iz Europskog Socijalnog fonda