30.11.2022.

Erasmus, Naslovna
Erasmus+ kombinirane (blended)  BIP mobilnosti za visoka učilišta

Obavještavamo zainteresirane studente i nastavnike da će se u četvrtak, 01.12. u 12 sati održati kratka prezentacija o kombiniranim (blended)  BIP mobilnostima.

Prezentaciju ce voditi Voditeljica Odjela za međunarodnu i međusveučilišnu suradnju gđa. Ana Ćosić

Poveznica na sutrašnji sastanak za BIP: 1.12. U 12.00:

Join our Cloud HD Video Meeting

Zoom is the leader in modern enterprise video communications, with an easy, reliable cloud platform for video an...

Više:

Erasmus+ kombinirane (blended)  BIP mobilnosti za visoka učilišta

Koje vrste kombiniranih (blended) aktivnosti su dostupne?

• kratkoročne kombinirane (blended) mobilnosti
  • kombinirani (blended) intenzivni programi (BIP)

Trajanje fizičkog dijela mobilnosti: 5 do 30 dana
Uvjet: Obvezna dodjela najmanje 3 ECTS boda za studenta na ovoj vrsti mobilnosti

NAPOMENA: Studenti mogu sudjelovati u kratkoročnoj kombiniranoj mobilnosti samostalno ili u sklopu kombiniranog intenzivnog programa (BIP-a).

Kome su ove aktivnosti namijenjene?

• KRATKOROČNE KOMBINIRANE MOBILNOSTI - primarno su namijenjene studentima koji ne mogu sudjelovati u dugoročnoj fizičkoj mobilnosti u svrhu studija ili stručne prakse, primjerice zbog svojeg studijskog područja ili zašto što imaju manje mogućnosti za sudjelovanje.
  • KOMBINIRANI INTENZIVNI PROGRAM (BIP) - namijenjeni su svima, a radi se o kratkim, intenzivnim programima fleksibilnog formata u kojima se primjenjuju inovativni načini učenja i poučavanja, uključujući suradnju putem interneta, što visokim učilištima omogućuje jačanje kapaciteta za razvoj i uvođenje inovativne prakse učenja i podučavanja.

Koje su obveze ustanove u slučaju kratkoročnih kombiniranih (blended) mobilnosti?

• MATIČNA USTANOVA - objavljuje natječaj za kratkoročnu kombiniranu (blended) aktivnost
  • USTANOVA PRIMATELJICA - zadužena je za organizaciju i provedbu fizičkog i virtualnog dijela mobilnosti

VAŽNO!

• Ustanove koje sudjeluju u organizaciji kombiniranog (blended) intenzivnog programa, dijele pripadajuća sredstva za organizaciju ove aktivnosti prema dogovoru
  • Pripadajuća organizacijska potpora za BIP ne koristi se za realizaciju pojedinačnih mobilnosti
  • Standardna organizacijska potpora koristi se za realizaciju odlaznih mobilnosti, odnosno troškove izravno povezane s provedbom aktivnosti mobilnosti

Specifičnosti BIP aktivnosti

• minimalno 3 visoka učilišta s ECHE poveljom iz 3 programske zemlje organiziraju BIP
  • minimalno je 15, a maksimalno 20 sudionika za koje je moguće dobiti potporu za organizaciju BIP-a
  • moguće je održati više izdanja istog BIP-a unutar iste natječajne godine, no daljnja izdanja BIP-a u istoj natječajnoj godini se ne financiraju
  • ukupan broj sudionika ovisi o kapacitetima organizatora
  • lokalni sudionici mogu sudjelovati u BIP-u, no ne računaju se u minimum sudionika, kao ni sudionici iz partnerskih zemalja
  • moguće sudjelovanje zero-grant studenata - računaju se u minimum sudionika

Preporuka:

• osigurati veći broj rezervnih mjesta u slučaju odustanaka - minimum od 15 sudionika na fizičkoj BIP aktivnosti (istovremeno)
  • Sudionici BIP-a mogu dolaziti i iz učilišta koja nisu u BIP partnerstvu!

Kako započeti s planiranjem kombiniranog intenzivnog programa (BIP-a)?

BIP može biti sasvim novi kratki, intenzivni program ili poboljšana verzija već postojećeg programa, kolegija ili ljetne škole uz korištenje blended formata (kombinacije fizičkog i virtualnog dijela)!

Podjela zaduženja unutar BIP partnerstva provodi se prema dogovoru među partnerskim ustanovama.

Organizacija:

• koordinatorska ustanova: potražuje sredstva za BIP u okviru projektne KA131 prijave, može biti ustanova primateljica, ali može biti i bez primateljske/pošiljateljske uloge
  • ustanova pošiljateljica: bilo koje visoko učilište s ECHE poveljom (unutar BIP partnerstva ili izvan njega)
  • ustanova primateljica: koordinatorska ustanova ili drugo visoko učilište iz BIP partnerstva; fizički dio BIP-a odvija se u prostorima ustanove primateljice ili na drugoj lokaciji u zemlji primateljici.

Dodatno:

• U okviru intenzivnih kombiniranih programa (BIP-ova) moguća je realizacija samo kratkoročnih studentskih mobilnosti u svrhu studija (SMS).
  • Ostvarenje minimuma mobilnosti sudionika je nužno. U slučaju opravdane spriječenosti određenog sudionika - više sile, moguće je mobilnost realizirati kao virtualnu.
  • Više informacija dostupno je u priručniku na poveznici.

Molim sve zainteresirane da se prikljuce prezentaciji.