Energetski tjedan

30.05.2018.

Događanja

U okviru "Europskog energetskog tjedna 2018." (EU Sustainable Energy Week 2018, www.eusew.eu), Splitsko-dalmatinska županija, zajedno s Fakultetom elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje, Sveučilišnim odjelom za stručne studije Sveučilišta u Splitu, Ekonomskim fakultetom u Splitu, EVN Croatia plin d.o.o., HGK-Županijskom komorom Split i EU-direct centrom, priređuje "Energetski tjedan Splitsko-dalmatinske županije".

Program "Energetskog tjedna" uključuje sljedeće radionice:

1. O globalnoj energetskoj tranziciji uz uvažavanje specifičnosti mediteranskog okruženja, HGK - Županijske komora Split, Obala Ante Trumbića 4, 4. lipnja 2018. u 10:00 sati (program)

2. Zemni plin i energetska tranzicija: Zemni plin i plinske apsorpcijske dizalice topline - Sveučilišni odjel za stručne studije Sveučilišta u Splitu, Kopilica 5, Split, amfiteatar 108, 5. lipnja 2018. u 10:00 sati (program)

3. Obnovljivi izvori energije i energetska tranzicija: Sunčane elektrane - s praktične i administrativne strane - Sveučilišni odjel za stručne studije Sveučilišta u Splitu, Kopilica 5, Split, amfiteatar 108, 6. lipnja 2018. u 10:00 sati (program)

4. Mobilnost i niskougljična tranzicija - Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje, Ruđera Boškovića 32, Split, 7. lipnja 2018. u 9:30 sati (program)

5. Razvojne politike EU - Preduvjet za investicijski potencijal u energetskoj tranziciji - Ekonomski fakultet, Cvite Fiskovića 5, Split, 8. lipnja u 9:30 sati (program)

U okviru centra EU-direct, u prostorijama Splitsko-dalmatinske županije u Splitu, građanima i poduzetnicima omogućeno je da na jednom mjestu preuzmu sve potrebne informacije o EU programima za poticanje većeg korištenja obnovljivih izvora energije i primjeni mjera energetske učinkovitosti. Konačno, u tijeku je provedba Programa sustavnog gospodarenja energijom na području Splitsko-dalmatinske županije kojim se kroz programe sufinanciranja potiče:

• korištenje obnovljivih izvora energije u obiteljskim kućama,
  • povećanje energetske učinkovitosti obiteljskih kuća, te,
  • smanjenje potrošnje energije i svjetlosnog zagađenja javne rasvjete