Gostujuće predavanje - Dr. Melanie Rieback

01.05.2024.

Događanja

U suradnji s Franjinom ekonomijom Hrvatska u sklopu kolegija "Ponašanje potrošača".

Tema: Post Growth Entrepreneurship (PGE)

Termin: Četvrtak, 2. svibnja2024. u 16,00 sati u amfiteatru 113

O predavačici:

Dr. Melanie Rieback je izvršna direktorica / suosnivačica Radically Open Security (prve svjetske neprofitne tvrtke za kibersigurnost) i "Post Growth" startup inkubatora Nonprofit Ventures. Osmislila je i predaje nastavu 'Post Growth Entrepreneurship' na Poslovnoj školi na Sveučilištu u Amsterdamu, predavač je kibernetičke sigurnosti na Sveučilištu Singularity i bivša je docentica računalnih znanosti na Vrije Universiteit Amsterdam. Melanie je suradnica Post Growth Institutea, a također ju je CIO Magazine (nagrada TIM) 2017. proglasio "Najinovativnijim IT liderom Nizozemske" i jednom od "9 najinovativnijih žena u Europskoj uniji" (EU Women Innovators Prize) 2019. Također je jedna od 400 najuspješnijih žena u Nizozemskoj prema časopisu Viva (Viva400) 2010. i 2017., te jedna od pedeset najinspirativnijih žena u tehnologiji (Inspiring Fifty Netherlands) 2016., 2017. , i 2019. Njezinu tvrtku, Radically Open Security, nizozemska gospodarska komora (MKB Innovatie Top 100) proglasila je 50. najinovativnijim malim i srednjim poduzećem 2016.