Održano predavanje gospodina Branka Roglića

17.05.2016.

Novosti, Događanja

Dana 13.05.2016. na Sveučilišnom odjelu za stručne studije gostujuće predavanje održao je gospodin Branko Roglić, vlasnik tvrtke Orbico, najveće distribucijske tvrtke u Europi. Studentima i nastavnicima ispričao je svoju životnu i uspješnu poduzetničku priču ističući kako je za uspjeh potrebna ideja, vizija, kvalitetan tim suradnika, korektan odnos prema zaposlenicima i malo sreće.

Posebno je naglasio da osobno cijeni poštenje, lojalnost i znanje i da su to kriteriji po kojima zapošljava i koji ga vode kroz život. Tvrtka Orbico posluje u 18 zemalja Europe s tendencijom daljnjeg širenja, a osim distribucije prisutni su još u sektoru turizma i nautičkog turizma. Nakon inspirativnog predavanja poručio je studentima da je za uspjeh potrebna hrabrost i globalan način razmišljanja kao i ljubav prema onome što radimo jer tako posao pretvaramo u zadovoljstvo.