Dalmatinski festival matematike

17.05.2022.

Događanja, Naslovna

Na Sveučilišnom odjelu za stručne studije dana 13.5.2022. održao se Dalmatinski festival matematike, regionalno ekipno natjecanje iz matematike na kojem je sudjelovalo 440 učenika osnovnih i srednjih škola iz Splitsko-dalmatinske, Šibensko-kninske, Dubrovačko-neretvanske i Zadarske županije. U sklopu festivala održan je i stručni skup za mentore te ostale zainteresirane učitelje i nastavnike matematike.

Dalmatinski festival matematike održan je u organizaciji voditelja županijskih stručnih vijeća učitelja i nastavnika matematike Dalmacije pri Agenciji za odgoj i obrazovanje, u suorganizaciji sa Sveučilišnim odjelom za stručne studije Sveučilišta u Splitu i Enigmatskim klubom „Božidar Vranicki“ iz Splita. Kao član organizacijskog odbora u organizaciji festivala aktivno je sudjelovala profesorica Renata Kožul Blaževski sa Zavoda za matematiku i fiziku.