Studiji

Nastavni program - izvanredni studenti

A) TEMELJNA NASTAVA (ELEKTROTEHNIKA)

I. semestar

  • Kod
  • Naziv predmeta
  • P
  • S
  • V
  • T
  • ECTS
  • SEN001

    Matematika

    40
    0
    60
    0
    8
  • SEN002

    Fizika

    45
    0
    45
    0
    7
  • SEN003

    Osnove elektrotehnike I

    45
    0
    60
    0
    8
  • SEN005

    Engleski jezik I

    10
    0
    20
    0
    2
  • UKUPNO: 4 predmeta 22 sata tjedno

    145
    0
    185
    0
    25

II. semestar

  • Kod
  • Naziv predmeta
  • P
  • S
  • V
  • T
  • ECTS
  • SEN006

    Primijenjena i numerička matematika

    45
    0
    45
    0
    7
  • SEN007

    Osnove elektrotehnike II

    45
    0
    60
    0
    8
  • SEN008

    Elektronički elementi

    30
    0
    45
    0
    6
  • SEN010

    Engleski jezik II

    10
    0
    20
    0
    2
  • UKUPNO: 4 predmeta 20 sati tjedno

    130
    0
    170
    0
    23

III. semestar

  • Kod
  • Naziv predmeta
  • P
  • S
  • V
  • T
  • ECTS
  • SEN011

    Analogni i digitalni sklopovi

    30
    0
    45
    0
    6
  • SEN013

    Električna mjerenja

    30
    0
    30
    0
    5
  • SEN014

    Materijali u elektrotehnici

    30
    0
    30
    0
    5
  • SEN004

    Uporaba računala

    30
    0
    30
    0
    5
  • UKUPNO: 4 predmeta 17 sati tjedno

    120
    0
    135
    0
    21

B) STUDIJSKA NASTAVA (ENERGETIKA)

IV. semestar

  • Kod
  • Naziv predmeta
  • P
  • S
  • V
  • T
  • ECTS
  • SEN019

    Automatski regulacijski sustavi

    30
    0
    30
    0
    5
  • SEN020

    Osnove mehaničkih konstrukcija

    30
    0
    30
    0
    5
  • SEN009

    Programiranje

    30
    0
    60
    0
    7
  • Tehnički izborni predmet*

    30
    0
    30
    0
    5
  • UKUPNO: 4 predmeta 18 sati tjedno

    120
    0
    150
    0
    22

V. semestar

  • Kod
  • Naziv predmeta
  • P
  • S
  • V
  • T
  • ECTS
  • SEN012

    Električni strojevi I

    30
    0
    60
    0
    7
  • SEN015

    Tehnički engleski jezik

    10
    0
    20
    0
    3
  • Netehnički izborni predmet*

    30
    0
    15
    0
    4
  • SEN037

    Stručna praksa

    0
    0
    150
    0
    5
  • UKUPNO: 3+1 predmeta

    70
    0
    245
    0
    19

VI. semestar

  • Kod
  • Naziv predmeta
  • P
  • S
  • V
  • T
  • ECTS
  • SEN016

    Električni strojevi II

    30
    0
    30
    0
    5
  • SEN017

    Električna postrojenja

    30
    0
    30
    0
    5
  • SEN018

    Energetska elektronika

    30
    0
    30
    0
    5
  • SEN026

    Timski projekt

    0
    0
    120
    0
    4
  • UKUPNO: 3+1 predmeta

    90
    0
    210
    0
    19

* Iz modula Izborni predmeti

 

C) STRUČNA NASTAVA (MODULI) - 60 ECTS

Smjerovi (izborne skupine):

  • Elektroenergetski sustavi (EES)
  • Energetski sustavi u industriji (ESIN)

C1) Izborna skupina: ELEKTROENERGETSKI SUSTAVI (EES moduli)

VII. semestar (EES-1 modul)

  • Kod
  • Naziv predmeta
  • P
  • S
  • V
  • T
  • ECTS
  • SEN021

    Distributivne mreže

    30
    15
    15
    0
    5
  • SEN022

    Prijenosne mreže

    30
    0
    30
    0
    5
  • SEN023

    Proizvodnja električne energije

    30
    0
    30
    0
    5
  • SEN024

    Zaštita u elektroenergetskom sustavu

    45
    0
    30
    0
    6
  • SEN025

    Mjerenje u elektroenergetskom sustavu

    30
    0
    30
    0
    5
  • UKUPNO: 5 predmeta 21 sat tjedno

    165
    15
    135
    0
    26

VIII. semestar (EES-2 modul)

  • Kod
  • Naziv predmeta
  • P
  • S
  • V
  • T
  • ECTS
  • SEN027

    Upravljanje u elektroenergetskom sustavu

    30
    0
    30
    0
    5
  • SEN028

    Projektiranje u elektroenergetskom sustavu

    30
    0
    30
    0
    5
  • SEN029

    Tehnika visokog napona

    30
    0
    30
    0
    5
  • SEN038

    Završni rad

    10
  • UKUPNO: 3+1 predmeta 12 sati tjedno

    90
    0
    90
    0
    25

C) STRUČNA NASTAVA (MODULI) - 60 ECTS

 

C2) Izborna skupina: ENERGETSKI SUSTAVI U INDUSTRIJI (ESIN moduli)

VII. semestar (ESIN-1 modul)

  • Kod
  • Naziv predmeta
  • P
  • S
  • V
  • T
  • ECTS
  • SEN030

    Mehatronika

    30
    0
    45
    0
    5
  • SEN031

    Ispitivanje električnih strojeva

    30
    0
    30
    0
    5
  • SEN032

    Električne instalacije

    30
    0
    30
    0
    5
  • SEN033

    Robotika

    30
    0
    30
    0
    5
  • SEN034

    Automatizacija industrijskih postrojenja

    30
    0
    30
    0
    5
  • UKUPNO: 5 predmeta 21 sat tjedno

    150
    0
    165
    0
    26

VIII. semestar (ESIN-2 modul)

  • Kod
  • Naziv predmeta
  • P
  • S
  • V
  • T
  • ECTS
  • SEN035

    Elektromotorni pogoni

    30
    0
    30
    0
    5
  • SEN036

    Projektiranje EES-a u industriji

    30
    0
    30
    0
    5
  • SEN029

    Tehnika visokog napona

    30
    0
    30
    0
    5
  • SEN038

    Završni rad

    10
  • UKUPNO: 3+1 predmeta 12 sati tjedno

    90
    0
    90
    0
    25

D) JEDINSTVENI MODUL IZBORNIH PREDMETA

EES + ESIN

  • Kod
  • Naziv predmeta
  • P
  • S
  • V
  • T
  • ECTS
  • SEN039

    Diskretna matematika*

    30
    0
    30
    0
    5
  • SEN040

    Matematika 2*

    60
    0
    45
    0
    7
  • SEN041

    Sustavi upravljanja kvalitetom**

    30
    0
    15
    0
    4
  • SEN042

    Metodički razvoj proizvoda**

    30
    0
    15
    0
    4
  • SEN043

    Osnove poduzetništva**

    30
    0
    15
    0
    4
  • SEN044

    Ekologija i održivi razvoj**

    30
    0
    15
    0
    4
  • SEN045

    Ekonomika i organizacija poduzeća

    30
    0
    15
    0
    4
  • SEN046

    Vođenje projekata i dokumentacija

    30
    0
    15
    0
    4
  • SEN051

    Drugi strani jezik (Osnove talijanskog jezika)

    15
    0
    45
    0
    4
  • SEN050

    Drugi strani jezik (Osnove njemačkog jezika)

    15
    0
    45
    0
    4
  • Tehnički izborni predmet izabran iz ostalih modula studija Elektroenergetike ili kolegija drugih stručnih studija (Elektronika, Informacijska tehnologija, Konstrukcijsko strojarstvo), a prema preporuci mentora ili osobnim sklonostima i potrebama ***

    5

* Predmeti su ponuđeni, između ostalog, radi mogućnosti postizanja razlika u ECTS bodovima potrebnih za mobilnost zainteresiranih studenata prema sveučilišnim preddiplomskim studijima.

** Predmete održavaju nastavnici Odjela sa stručnih studija Trgovinsko poslovanje i Računovodstvo i financije.

*** Tablice stručnih izbornih predmeta koji se biraju s ostalih tehničkih studija na Odjelu za stručne studije nalaze se u opisu programa odnosnih studija. Neki od tih predmeta su primjerice:

Ugradbeni računalni sustavi, PLC i SCADA sustavi, Procesni mjerni sustavi, Energetski elektronički pretvarači, Osjetnici i pretvornici i dr. (Studij elektronike); Proizvodni postupci, CADI i II, Tehnička termodinamika, Mehanika fluida, Metalne konstrukcije... (Studij konstrukcijskog strojarstva); Projektiranje informacijskih sustava, Informatizacija poslovanja, Digitalni sustavi za obradu signala, Elektroničko poslovanje, Društveni informacijski sustavi, Informatizacija proizvodnje, Multimedijske mreže i sustavi,... (studij Informacijske tehnologije).

Predviđenim konceptom izbornih predmeta znatno su proširene mogućnosti studenata za izbor adekvatnih predmeta, a da se pri tomu ne širi mreža istih (svi predmeti navedeni u modulu izbornih predmeta već postoje i izvode se unutar Odjela za stručne studije).

Napomena:

Studenti prve godine studija imaju pravo upisa vannastavne sportske aktivnosti, ukupno 30 nastavnih sati po semestru. Program ove aktivnosti prezentira se studentima prije početka svake akademske godine.