Terenska nastava – Crpna stanica „Ravne Njive“

31.05.2022.

Događanja, Naslovna

Studenti 2. godine preddiplomskog stručnog studija Konstrukcijsko strojarstvo sudjelovali su u četvrtak, 26. svibnja 2022. terenskoj nastavi u Crpnoj stanici (CS) „Ravne Njive“ u Splitu.

Terenskom nastavom obuhvaćeno je:

• upoznavanje s vodoopskrbnim sustavom Grada Splita (od zahvata vode na rijeci Jadro do opskrbe potrošača pitkom vodom),
  • način rada nadzornog sustava crpne stanice,
  • način rada i radni parametri centrifugalnih crpki,
  • praktični primjeri priključka centrifugalnih crpki na cjevovodnu instalaciju,
  • praktični primjeri izvedbe regulacijske i mjerne opreme vodovodnog sustava,
  • upoznavanje s izvedenim strojarskim instalacijama.

Terenska nastava organizirana je u okviru predmeta „Mehanika fluida“ čiji je nositelj dr. sc. Zlatko Jankoski, prof. v. š. u trajnom zvanju.

U ime nastavnika i studenata, Odsjek za strojarstvo Sveučilišnog odjela za stručne studije Sveučilišta u Splitu zahvaljuje se tvrtki „Vodovod i kanalizacija“ d.o.o. Split na organizaciji terenske nastave.

Odsjek za strojarstvo

Goals