Održana konferencija MEKST

MEKST je konferencija studenata turizma i hotelijerstva, no svake godine se teme sve više približavaju ekonomskom području s ciljem povezivanja studenata srodnih fakulteta te širenja već sada mnogobrojne zajednice. U protekle tri godine MEKST je okupio preko 2000 sudionika iz 15 zemalja Europe. Teme MEKST konferencije bile su:
- primjena web marketinga u turizmu
- novi trendovi u hotelijerstvu
- sportski turizam

Po prvi puta, naš Odjel je sa svojih 40 studenata sa Trgovinskog poslovanja prisustvovao na ovoj konferenciji. Dobiveno znanje od zanimljivih i duhovitih predavača bilo je ne samo poučno nego i inspirirajuće. Studenti su se povezali sa mnogim studentima iz Novog Sada, Srbije, Hrvatske i ostalim studentima iz jugoistočne Europe te tako širili duh tolerancije i prijateljstva. Nadamo se da ćemo održati tradiciju te nastaviti odlaziti na ovu nadasve međunarodnu i međuregionalnu konferenciju te sljedeće godine povesti što više studenata da upoznaju čari MEKST konferencije.